Rękawiczki ze skóry jelenia, czarne
Opis
Czarne rękawiczki męskie to stały element zimowych stylizacji. Aby nadać im wyjątkowy charakter, wybraliśmy do naszej kolekcji niezwykły surowiec. To wykończona we Włoszech skóra jelenia, która świetnie wygląda i wspaniale się nosi.
Jak wybrać idealny rozmiar?
Pomiaru dokonaj z użyciem metra krawieckiego. Owiń go wokół dłoni, na wysokości kostek. Obwód w centymetrach to Twój rozmiar. A co jeśli się pomylisz? Spokojnie, masz 14 dni na zwrot towaru i ewentualną wymianę.
Elegancja przez całą zimę
Skóra jelenia jest ceniona przez koneserów, ponieważ świetnie chroni przed chłodem. Aby wzmocnić ten efekt, nasze czarne rękawiczki męskie ociepliliśmy kaszmirem. Ten cudowny w dotyku materiał zapewnia komfort przez całą zimę.
Trwałość ponad wszystko
Czarne rękawiczki ze skóry jelenia zamówiliśmy we Włoszech. Dlatego masz gwarancję, że zostały starannie wykonane. Jeden zakup będzie Ci służyć przez wiele sezonów.
Czarne rękawiczki ze skóry jelenia – poznaj detale
Wierzch: 100% skóra
Gatunek: lico z jelenia
Ocieplenie: 100% kaszmir
Wykonano: we Włoszech
Przeczytaj więcej na blogu!
Skórzane rękawiczki męskie. Poradnik
Czy zastanawiałeś się kiedyś skąd się wzięły rękawiczki? Na pewno pierwsze skojarzenia pojawiają się wraz z czasami powstania pierwszych garniturów. Otóż niekoniecznie, gdyż pierwszych rękawiczek używano już w Starożytnym Egipcie, czy Starożytnej Grecji.
Początkowo oczywiście wyglądały zupełnie inaczej (jak woreczek na dłonie) i pełniły zupełnie inną funkcję, ponieważ zakładano je do posiłków, aby nie ubrudzić lub nie poparzyć sobie dłoni. Z czasem wynalazek ten rozprzestrzeniał się między kolejnymi cywilizacjami i zyskiwał coraz to nowe zastosowanie, aż Galowie zaczęli używać rękawiczek po prostu do ochrony przed zimnem. Wtedy też pojawiły się one w Europie i bardzo szybko zyskiwały na popularności.
Rękawicą w twarz?
Rękawice z czasem nabierały także innego znaczenia. W pewnym momencie, rzucenie komuś rękawicy symbolizowało wyzwanie go do pojedynku (a różne były tego powody). Podniesienie rękawicy oznaczało oczywiście podjęcie walki.
Miłosna zasadzka?
Damy również znalazły im ciekawe zastosowanie. Upuszczały rękawice pod nogi swoich wybranków serca, a ci nosili ten symbol miłości zawsze przy sobie, aby przypominał im o ich damach, a w trudnych momentach motywował do walki.
Atrybut gentlemana
Na szczęście dziś już zwyczaj rzucania rękawicą w twarz nie jest powszechnie praktykowany, a ten element garderoby zyskał inne znaczenie. Niewątpliwie stał się on atrybutem prawdziwego gentlemana.
Na miano takiego atrybutu zasługują również nasze czarne rękawice z jeleniej skóry. Są niezwykle miękkie. Spokojnie można je nosić zimą, ponieważ w środku ocieplone są kaszmirem.