ZACK ROMAN
Supima Cotton. T-shirt z najlepszej bawełny świata
Supima Cotton. T-shirt z najlepszej bawełny świata

Supima Cotton

T-shirt z najlepszej bawełny świata

 

Bawełna Supima oznacza materiał najwyższej klasy.

W czym tkwi sekret?

Dowiesz się z tego wpisu, ale ostrzegamy!

Nie będziesz chciał wracać do zwykłych koszulek.

Skoro tu jesteś, to na pewno tak jak my starannie dobierasz garderobę. Kupując chociażby koszulę do garnituru, szukamy najwyższej jakości – harmonijnego kroju, starannego odszycia, a przede wszystkim dobrego materiału. Musi być naturalny, to jasne, ale to dopiero pierwszy krok. Musi to być także materiał wysokiej klasy.

 

Bawełna bawełnie nierówna

W Zack Roman wybieramy zawsze ten materiał, który najlepiej wygląda – zachowuje swój kolor i ładnie odbija światło. No i oczywiście ten, który jest miły w dotyku, oddycha i spokojnie wytrzyma kilkadziesiąt prań.

A co z t-shirtami? Wielu mężczyzn, nawet tych, którzy dbają o elegancką garderobę, zaniedbuje odzież casualową. Koszulki kupujemy często na chybił-trafił, patrząc raczej na nadruk niż na materiał. To zresztą zrozumiałe – znalezienie t-shirtu naprawdę wysokiej jakości jest trudne. Ale wiesz co?

Właśnie Ci się udało

Przygotowaliśmy w Zack Roman kolekcję ubrań z amerykańskiej bawełny Supima. Te dzianiny to po prostu światowy top. I mamy za tym konkretne argumenty.

 

Bawełna Supima – co to jest?

W przemyśle mody wykorzystuje się różne gatunki bawełny. Ta najwyżej ceniona to bawełna peruwiańska, ale jest szerzej znana jako Pima. Z jej włókien wykonuje się wyjątkowo miękką, wytrzymałą i elegancką przędzę. Dlatego pochodzące z Peru krzewy podbiły świat.

Supima to znak towarowy nadawany starannie wyselekcjonowanej bawełnie z gatunku Pima. Nazwa stanowi połączenie słów Superior oraz Pima.

Znak jakości przysługuje wyłącznie bawełnie z tych farm, położonych w Arizonie, Kalifornii, Nowym Meksyku i Teksasie, które spełniły najwyższe standardy. Ocenia to organizacja non-profit o nazwie Supima, założona w 1954 roku.

Innymi słowy, każda Supima pochodzi z bawełny Pima, ale nie każda Pima zasługuje na miano Supima. Mamy tu do czynienia z Mistrzami Ligi Mistrzów. Supima stanowi mniej niż 1% światowej produkcji bawełny.

Warto zaznaczyć jeszcze jedno – wiele osób powtarza, że najlepsza jest bawełna egipska. Egipt faktycznie ma dobre warunki do uprawy tej rośliny, ale tylko część tamtejszej produkcji spełnia wysokie standardy. Tak jak francuskie wino może być wspaniałe i podłe, tak samo hasło „egipska bawełna” to tylko chwyt, który niczego nie gwarantuje. Supima daje gwarancję jakości.

 

Czy bawełna Supima naprawdę jest lepsza?

Tajemnica tkwi w liczbach. Włókno zwykłej bawełny ma długość około 1 cala (2,5 cm), podczas gdy włókno Supima to 1,5 cala (3,8 cm). Ta drobna różnica zmienia wszystko. Przędza z krótkich włókien jest sztywniejsza i bardziej podatna na wycieranie się, rozdzieranie i mechacenie. Z długich włókien Supima uzyskuje się luksusową przędzę, mocną, a zarazem miłą w dotyku.

Bawełna Supima staje się coraz miększa z każdym praniem. To łączy ją z kaszmirem. Ale Supima jest wytrzymalsza od wełny kóz kaszmirskich i nie musisz się z nią obchodzić z taką delikatnością. Po prostu pierzesz i nie martwisz się, że materiał ulegnie zmechaceniu.

Supima bardzo długo wygląda jak nowa. Inwestując w nią, jesteś świadomym konsumentem. Z ekologicznego punktu widzenia taki wybór jest bardziej uzasadniony niż kupowanie tanich koszulek, które wytrzymają tylko kilka prań, a potem pójdą do śmieci.

Wizualnie dzianina z Supimy przypomina jedwab. Ma wyrazisty kolor i elegancko odbija światło. Włókna Supimy mocniej wchłaniają barwnik i lepiej go zachowują niż szybko szarzejące dzianiny ze zwykłej bawełny. Tę różnicę trudno opowiedzieć, ale łatwo ją zobaczyć i poczuć.

 

Zobacz nasze produkty!

T-shirt Supima Biały

 

 

 

Czas na Supimę

Coraz częściej nosimy się casualowo. Czas więc zadbać o tego typu garderobę i zrobić to na serio.

Czy nie warto wyglądać naprawdę dobrze na co dzień? Także wtedy, gdy pracujesz w ramach home office, idziesz na zakupy albo jedziesz na weekend za miasto. Sprana koszulka nie jest dobrą wizytówką i raczej nie daje przyjemności z noszenia. Na pewno nie komuś, kto sprawdził już bawełnę Supima.

Zapraszamy do butiku Zack Roman w Warszawie i do naszego sklepu internetowego – przekonaj się sam. Jeśli nie będziesz zadowolony, masz 14 dni na zwrot towaru… Ale ostrzegamy, że prawdopodobnie będziesz wolał zachować to zamówienie. Dzianiny Supima nie chce się zdejmować.

 

Przeczytaj więcej na blogu

No Time To Die. W jakim stylu Craig żegna się z Bondem?

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium