ZACK ROMAN
Prawdziwy przyjaciel
Prawdziwy przyjaciel

Prawdziwy przyjaciel szczeka na Ciebie!

 

Rok 2020 zmierza do końca, ale wciąż nie jest za późno, by dokonać w swoim życiu pozytywnej zmiany.

O co nam chodzi?

Szukamy domu dla psiaków!

Kochamy ubrania, ale przecież na nich świat się nie kończy. Dziś dla odmiany chcemy Ci opowiedzieć o dwóch niezwykłych psach: Guciu i Skipperze. Jeśli tylko masz odpowiednie warunki, możesz dać im dom z prawdziwego zdarzenia. W ten sposób zmienisz swoje życie. Każdy z piesków bez wątpienia odwdzięczy się szczerą przyjaźnią.

Skąd ta pewność? Od Doroty z Fundacji Rasowy Kundel, do której mamy pełne zaufanie. To ona opiekuje się obecnie Guciem i Skipperem. Taki stan rzeczy nie może jednak trwać wiecznie. Psy potrzebują własnego kąta, a przede wszystkim osoby, która da im dużo serca i uwagi.

 

Odpowiedzialna Fundacja

Fundacja Rasowy Kundel działa od ponad pięciu lat. Tworzy ją grupa przyjaciół, którzy stale poświęcają swój czas na pomaganie bezdomnym, skrzywdzonym i schorowanym psom. W ten sposób uratowali już kilkaset psich istnień. Fundacja działa między innymi dzięki wpłatom prywatnych darczyńców.

W praktyce praca Doroty i jej ekipy polega na tym, że odnajdują bezdomne psy i – jeśli jest taka potrzeba – zapewniają im fachowe leczenie. Czasami pobyt w lecznicy musi trwać wiele tygodni.

Jak pisze Dorota: Rotacyjnie pod opieką mamy około 30 psiaków. Przez lata udało się nam zbudować sieć odpowiedzialnych współpracujących domów tymczasowych, w których mieszkają nasi podopieczni.

Psy, które wiele w życiu przeszły, bardzo potrzebują stabilizacji pod skrzydłami prawdziwego przyjaciela. Dlatego Fundacja starannie szuka opiekunów na stałe. Chodzi rzecz jasna o to, by piesek trafił do wiarygodnej osoby. Takiej, która rozumie, na co się pisze i potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność.

Jak łatwo się domyślić, nie zawsze jest to łatwe. Dlatego Dorota zwróciła się do nas, po pomoc w nagłośnieniu sprawy.

 

Jak mogę pomóc?

Są trzy podstawowe sposoby.

  1. Możesz wesprzeć finansowo Rasowego Kundla. Liczy się nawet drobna kwota. Wystarczy wejść na stronę Fundacji.
  2. Możesz nagłośnić sprawę. Wyślij tę informację znajomym, którzy mogą być zainteresowani. Albo po prostu udostępnij ten wpis na Facebooku.
  3. Jeśli masz odpowiednie warunki, weź psa do siebie.

Za chwilę dowiesz się, jakie wymagania ma Gucio, a jakie Skipper.

 

Poznaj Gucia

Oto, co na temat pierwszego z piesków opowiedziała nam Dorota: Gucio ma około półtora roku i trudną przeszłość. Został zabrany ze wsi jako niechodzący podrostek. Po solidnej diagnostyce stwierdzono u niego miastenię. Z tego powodu musi przyjmować leki 7 razy dziennie. Samodzielnie jest w stanie pokonać do kilkunastu metrów. Do dalszych przechadzek służy mu wózek.

Gucio jest psem wymagającym ogromnej uważności i zaangażowania. Musi być z człowiekiem niemal cały czas – ze względu na leki. Ale na szczęście jazda autem nie stanowi dla niego problemu, więc spokojnie może towarzyszyć kierowcy.

Trzeba jeszcze dodać, że Gucio potrzebuje częściej niż standardowo korzystać z trawniczka, więc niezbędne jest, aby jego nowy dom dysponował podwórkiem. Poza tym piesek musi być pod opieką neurologa i dobrego internisty. Wymaga regularnych badań kontrolnych krwi oraz USG. Raz w tygodniu potrzebna jest rehabilitacja.

Gucio akceptuje inne psy i koty chociaż z obserwacji widzimy, że służy mu bycie jedynakiem. Jest zapatrzony w swoich opiekunów. Wiemy, że potrzebuje kogoś, z kim będzie mógł się zaprzyjaźnić już na zawsze.

  

 

 

Oto Skipper

Kolejnego z podopiecznych Dorota przedstawiła w następujący sposób: Skipper to czteroletni psiak w typie border collie. Jest bystry, energiczny i bardzo wrażliwy. Chce się rozwijać i dlatego potrzebuje stabilnego i myślącego przewodnika.

Skipper wymaga zajęć fizycznych i umysłowych. Kocha aportowanie i wodę. Uwielbia uczyć się komend i węszyć.

Niedawno był gościem jednostki psów ratowniczych, gdzie wziął udział w treningu. Tamtejsi fachowcy stwierdzili, że jest odważnym psem o olbrzymich predyspozycjach do pracy ratowniczej. Ponadto ma naturalną ciekawość terenu, świetny popęd łupu, naturalny aport i niesamowitą chęć do współpracy z człowiekiem. Co ważne, ta chęć nigdy się nie kończy!

To co sprawia, że jest świetnym psem do pracy, niestety utrudnia mu życie z osobami, które nie umieją tego potencjału wykorzystać. Dlatego już kilka razy zmieniał adresy i bardzo zależy nam na znalezieniu przewidywalnego opiekuna, mieszkającego w spokojnej okolicy. Miasto niestety nie wchodzi w grę.

Przyszły opiekun musi być osobą dojrzałą, stabilną psychicznie i życiowo. Niezbędne jest doświadczenie w życiu z psem oraz chęć do codziennej pracy z nim. Proces budowania właściwych relacji, opartych na zaufaniu i partnerstwie, będzie długi. Ale na pewno da wiele satysfakcji.

Bo niesamowite jest to, że Skipper, pomimo negatywnych doświadczeń z ludźmi, cały czas chce i cały czas ma błysk w oku. Bardzo nam zależy, by znalazł swojego przewodnika i trafił w szeregi grupy ratowniczej.

  

 

Działajmy!

Chcesz pomóc? Wejdź na stronę Fundacji Rasowy Kundel! Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić psu domu, to pamiętaj, że wciąż możesz dokonać wpłaty i nagłośnić sprawę.

Czujesz, że Gucio albo Skipper może zostać Twoim przyjacielem? To świetnie! Skontaktuj się z Fundacją przez Facebooka.

Dziękujemy za Twoją uwagę i udostępnianie artykułu. Wierzymy, że oba psy wkrótce znajdą przyjaciół na całe życie. Na koniec, dla potencjalnych opiekunów, informujemy jeszcze o procedurze adopcyjnej. Wesołych Świąt!

 

Co zrobić, by zaopiekować się psem?

  1. Wstępna rozmowa telefoniczna.
  2. Ankieta adopcyjna (w formie mailowej).
  3. Weryfikacja ankiety (3-4 dni).
  4. Kontakt telefoniczny, mailowy ze strony fundacji.
  5. W przypadku kiedy możemy zaproponować psa dopasowanego do warunków i kompetencji rodziny – umawiamy zapoznanie w domu tymczasowym.
  6. Po zapoznaniu rodzina oraz fundacja ma 24 h na podjęcie decyzji.
  7. Czasami umawiamy kolejne spotkanie w domu rodziny adopcyjnej.
  8. Po decyzji pozytywnej fundacja wysyła maila, w którym zawieramy treści merytoryczne do zapoznania się oraz praktyczne czyli co jest niezbędne aby przyjąć psa do domu.
  9. Kiedy rodzina jest gotowa, merytorycznie i praktycznie, przyjeżdżamy z psem w ramach wizyty przedadopcyjnej połączonej z przekazaniem psa oraz podpisaniem umowy adopcyjnej.
  10. Szczęśliwy finał! Pies ma swój dom a Fundacja wspiera rodzinę po adopcji.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium