ZACK ROMAN
Poznaj wełnę bliżej!
wełna

W naszej marce stawiamy przede wszystkim na przejrzystość i jak najlepsze wykonanie produktów. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się opowiedzieć Wam o certyfikatach które posiada nasza odzież sportowa. Dzięki temu, Wy wiecie co chcecie kupić, a my cieszymy się szerokim gronem zadowolonych klientów. Proste, prawda? :) Zacznijmy na początek od tego, że ubrania w których większość sportowców trenuje, są wykonane z poliestru. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, że noszą oni na sobie ten sam materiał z którego wykonane są butelki na wodę. Nie brzmi to wcale komfortowo, prawda? Zresztą, jak sami pewnie wiecie, sportowe koszulki bardzo często, w strategicznych miejscach mają dziurki, które wspomagają wentylację. Dzieje się tak dlatego, że poliester nie przepuszcza powietrza. Ciężko się dziwić, że sportowcy potrzebują dodatkowej wentylacji, skoro tak naprawdę ćwiczą w ubraniach którym najbliżej pod względem składu, jest do foliowego worka. 

A przecież, materiały które pozwalają na komfortowe ćwiczenie znajdziemy po prostu w naturze. Tak jak bracia Wright przy budowie pierwszego samolotu pożytkowali się analizą lotu ptaków, tak i my zdecydowaliśmy się poszukać najbardziej sprawdzonych rozwiązań. Wystarczyło przyjrzeć się merynosom. Są to owce, występujące między innymi na terenie Nowej Zelandii, Australii, na zielonych równinach Republiki Południowej, Afryki lub na górzystym terenie Ameryki Południowej. Warunki w których żyją, sprawiły, że wykształciły futro o iście genialnych właściwościach. A my, postanowiliśmy je jeszcze ulepszyć :). 
 
Merynosy cechują się doskonałym jakościowo runem. 
 
Technologia CompACT3 
Innowacyjna technologia CompACT3 wzmacnia unikalne naturalne właściwości najczystszej wełny merynosów, zapewniając o 30% większą wytrzymałość, o 20% większą elastyczność i o 15% większą miękkość niż tradycyjna wełna merynosów. Wysokiej jakości surowiec z technologią CompACT3 zapewnia lepszą izolację, oddychalność i termoregulację. Przędza nie mechaci się, nie swędzi, chroni użytkownika przed promieniami UV i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu; jest również łatwy w pielęgnacji i szybko schnie. Szczególnie podczas aktywności fizycznej gwarantuje doskonałą sprężystość, niezwykłą odporność na przetarcia i niezwykłą lekkość.
Technologia CompACT3 wzmacnia unikalne naturalne właściwości najczystszej wełny merynosów, zapewniając o 30% większą wytrzymałość, o 20% większą elastyczność i o 15% większą miękkość 
 
Wełna, z której uszyliśmy kolekcję to materiał, który dzięki swoim właściwościom jest doskonały do ćwiczeń i aktywnego spędzania czasu. Nasze ubrania stanowią funkcjonalną warstwę bazową do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Materiał oddycha, dzięki czemu nie narazisz się na przepocenie i przewianie. Wełna ma właściwości termoregulacyjne, więc na pozór cienka dzianina potrafi dać dużo ciepła. Jej zalety na tym się nie kończą. Jest bardzo przyjemna w dotyku — nie drapie, nie gryzie i daje swobodę ruchów, co więcej jest łatwa w konserwacji i utrzymaniu - odpowiednie przygotowanie materiału sprawia, że nie gniecie się oraz nie pochłania zapachów. Dodatkowo przędza nie puszy się i nie mechaci, a także jest odporna na promienie UV i zachowuje pełną elastyczność. Wełna, której użyliśmy, jest uważana za najlepszą i najbardziej etyczną na świecie. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa? 
Jest bardzo przyjemna w dotyku — nie drapie, nie gryzie i daje swobodę ruchów.
 
Certyfikat ZQRX
Wełna z certyfikatem ZQRX jest pozyskiwana w etyczny sposób. Ustanawia najwyższe standardy jakości włókien, dobrostanu zwierząt, a także odpowiedzialności za środowisko i odpowiedzialności społecznej.  Celem jest wyeliminowanie krytycznych globalnych problemów, takich jak zmiana klimatu i utrata bioróżnorodności. Każde strzyżone włókno jest sprawdzane pod kątem długości, wytrzymałości i średnicy włókna. Certyfikat ZQRX nakłania do wyjścia poza schemat i zrównoważony rozwój poprzez głębokie zrozumienie złożonych interakcji między inwentarzem, glebą, klimatem, ekologią i społecznością. Ostatnio coraz więcej marek produkujących poliestrowe ubrania reklamuje się tym, ze robi je z recyklingowanych butelek PET. Po pierwsze, jakoś mało przekonująca to reklama. Po drugie, nie jest to wcale ekologiczne. Nie posiadamy jeszcze technologii która pozwoliłaby na recykling poliestrowych koszulek w opłacalny sposób. Oznacza to, że na koszulkach droga plastikowych butelek się kończy. Wypadają one z obiegu. Raczej mało przyszłościowa forma recyklingu, prawda? Jeśli chcecie mieć naprawdę ekologiczną odzież, wybierzcie wełnę merino. Nie dość, że ma lepsze właściwości termoregulacyjne, to jeszcze dbacie w ten sposób o planetę. 
Dzięki certyfikatowi ZQRX mamy pewność, że wełna z której korzystamy, jest najlepszej jakości. Mamy również pewność, że pozyskiwana jest ekologicznie. 
 
Certyfikacja B Corporation 
Oznacza, że firma spełnia wysokie standardy zweryfikowanej wydajności, odpowiedzialności i przejrzystości w zakresie czynników od świadczeń pracowniczych i działalności charytatywnej, do praktyk w zakresie łańcucha dostaw i wykorzystywanych materiałów. Potwierdza, że wykazuje wysoką wydajność społeczną i środowiskową, wykazuje się przejrzystością oraz spełnia rygorystyczne standardy działań operacyjnych, odpowiedzialności oraz transparentności.
Nasza odzież sportowa cechuje się nie tylko doskonałym wykonaniem, ale również przemyślanymi detalami. Jak na przykład kieszonka telefon i inne drobiazgi. 
Jest ona zaprojektowana przez sportowca, dla sportowców. 
 
Associazione Tessile e Salute
Stowarzyszenie pozwalające na uzyskanie dobrowolnej certyfikacji produkcji wolnej od substancji szkodliwych Tessile e Salute jest przekonany, że tylko działając synergistycznie ze wszystkimi interesariuszami (publicznymi i prywatnymi) można zidentyfikować najskuteczniejsze rozwiązania przeciwdziałające i zapobiegające rozprzestrzenianiu się na włoskim i europejskim rynku potencjalnie szkodliwych produktów. Zaangażowanie Stowarzyszenia Włókiennictwa i Zdrowia ma zatem na celu także uzyskanie relacji handlowych opartych na wzajemności i poszanowaniu środowiska naturalnego oraz zdrowia konsumentów. Certyfikacja potwierdza identyfikowalność łańcucha produkcyjnego, znajomość wszystkich produktów chemicznych stosowanych przez przedsiębiorstwa, gotowość do badania i rozwiązywania nowych problemów.
Dzięki  Associazione Tessile e Salute, wiesz, skąd pochodzą Twoje ubrania. 
 
4sustainability®
Przyznanie znaku obliguje marki do wdrożenia jednej lub kilku spójnych inicjatyw, a także przestrzegania rygorystycznych wymagań, które są na bieżąco monitorowane. Każda inicjatywa 4sustainability® ma jeden lub więcej Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ jako swoją podstawę i cel.
Filary: Przejście na stosowanie materiałów o mniejszym oddziaływaniu na środowisko na rzecz zrównoważonej produkcji.
Zarządzanie chemikaliami: eliminacja toksycznych i szkodliwych chemikaliów z cyklu produkcyjnego.
Identyfikowalność procesu i monitorowanie łańcucha dostaw.
Wzrost dobrostanu organizacyjnego.
Świadome korzystanie z zasobów w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.
Rozwój praktyk ponownego wykorzystania, recyklingu i zrównoważonego projektowania
 
Przejście na stosowanie materiałów o mniejszym oddziaływaniu na środowisko na rzecz zrównoważonej produkcji, jest najlepszą drogą do ratowania planety. 
 
Certyfikat EMAS
ISO 14001 to wiodący standard, który dotyczy systemów zarządzania środowiskowego. Funkcjonuje w oparciu o międzynarodowe standardy i stanowi potwierdzenie konsekwentnego wdrażania wszystkich elementów zmierzających do maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko. Celem wdrożenia systemu środowiskowego opartego na normie ISO 14001 jest ciągłe doskonalenie i poprawa efektów działalności środowiskowej oraz przygotowanie do reagowania w przypadku zagrożenia ekologicznego. System ten obejmuje on wszystkie sektory gospodarki i usług i jest stosowany na całym świecie.
 
 
 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium