ZACK ROMAN
Wersje językowe
do kasy suma: 0,00 zł
Pielęgnacja! Jak dbać o koszulę
Pielęgnacja! Jak dbać o koszulę

 

ZADBAJ O SWOJĄ KOSZULĘ

 

Jak dbać o męską koszulę?

Koszula to podstawowy element garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Podkreśla ona jego styl i szyk. Ale ważne jest aby o koszulę odpowiednio dbać. Pognieciona, brudna, źle wyprasowana może zepsuć każdą stylizację.

 

Jak prać męskie koszule?

Zawsze należy kierować się metką, wszytą w koszulę. Każdy producent materiału, najlepiej wie, jak należy o niego zadbać. Dlatego zawsze kieruj się instrukcja prania, dołączoną do danej koszuli. Jeżeli na metce znajdziesz znaczek „ręki w misce” oznacza to że koszulę możesz prać tylko ręcznie. Natomiast miski z liczbami, oznaczają maksymalną temperaturę w której możesz prać koszulę w pralce.

 

 

Prócz tego, trzymaj się zasady prania w podobnymi kolorami i materiałami. Unikaj prania z ręcznikami czy szlafrokami. Białe lub jasne koszule warto namoczyć i wcześniej „zaprać” trudniejsze zabrudzenia. Tak przygotowaną koszulę pierz w delikatnych środkach, unikając ostrych detergentów, w tym wybielaczy.

 

 

Jak prasować męskie koszule?

Najlepiej prasuje się koszule delikatnie wilgotne. Dlatego warto zrobić to od razu po praniu, lub przed samym prasowaniem delikatnie zwilżyć materiał. Prasowanie zaczynamy od kołnierzyka, potem barki i rękawy. Rękawy i mankiety nie mogą mieć wyraźnych załamań, więc możesz wykorzystać zwinięty ręcznik aby uniknąć złego zaprasowania.

W tym wypadku również zwróć uwagę na metkę wszytą do koszuli. Symbol żelazka z kropkami oznacza temperaturę w jakiej możesz prasować dany materiał. Jedna kropka oznacza że maksymalnie możesz rozgrzać żelazko do 110 stopni. Dwie kropki oznaczają temperaturę maksymalną 150 stopni. Trzy kropki oznacza natomiast 200 stopni.

 

       

 

Jak przechowywać koszule?

Koszule najlepiej przechowywać na drewnianych wieszakach z zachowaniem odstępów. Dzięki temu, nawet jeżeli wyprasujemy koszulę wcześniej, po wyjęciu z szafy nadal będzie gotowa do założenia. Jeżeli musisz złożyć koszulę, staraj się generować jak najmniej zagnieceń i nie trzymaj jej w dużym „ścisku” w szafie.

 

 

Newsletter
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z nowościami i promocjami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium